כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תמי קאלי

  ארכיון

  ארכיון : 8/2010

  19 תגובות   יום שלישי, 31/8/10, 15:36

  מי שאינו נמנה על חובבי הציור הקלאסי או שוחרי האמנות המסורים, שומע על יצירות האמנות רק כשהם מככבות בכותרות העיתונים וערוצי התקשורת. לרוב זה קורה כשאחת היצירות שוברת שיאי מחירים במכירה הפומבית, או כשיצירת מופת "נגנבת" מתוך חלל התצוגה, דבר שקורה בממוצע פעם בשנה.
  לפני כשבוע זה התרחש לנגד עינינו, אצל שכנינו במצרים. יצירתו של וינסנט ואן גוך, פרחים באגרטל, יצירה יפה וחשובה בפני עצמה, המוערכת במיליוני דולרים, נעלמה בין לילה ממקום הצגתה במוזיאון בקהיר. אכן, יצירות האומנות הנבחרות מצליחות לשבור שיא במחירים.

   

  ''

   

  מי שנמנה עם מבקרי האמנות האדוקים בוודאי יודע כי רוב יצירות המופת מקורם בעמל וזיעה. רוב האמנים , מתו חסרי כל לכודים בשיגעונם. יצירות אומנות אוטנטיות משקפות את עמקי הנשמה האפלה של היוצר- ועל מנת להגיע לתחתית הנפש פנימה יש צורך במסע הקשה והסיזיפי אל תוך מעמקי הלב - מסע בין השפוי וה"נורמאלי" למשוגע ולפסיכודאלי.
  כשהאומן או היוצר שקוע ודבוק כל כולו במעשה היצירה, פעולה רוחנית גרידא, לא פלא כי הוא מתנתק ואף יוצא חוצץ כנגד העולם החומרי ומכל מה שקשור למסחור של האמנות. מבחינת האומן האמיתי, "אמנות או שנמות" אינה סתם סיסמה אלא דרך חיים.

  לא בכדי הצפייה ביצירה מקורית יוצרת אצל הצופה הרבה יותר תגובות ולמעשה מעוררת דיאלוג פנימי בתוך הנפש. למזלם של האומנים, היום כבר אין צורך להיות דלי אמצעים אשר תלויים בחסדי המבקרים ומנהלי הגלריות והמוזיאונים. בעידן הכפר הגלובלי ,ישנם אין ספור אתרים ופורטלים המשמשים במה מכובדת לאומנים להצגת הציורים, לצד שאר סוגי היצירות והאומנויות.

  כיום כל אומן, אפילו מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם האומנות יכול להעלות את יצירתו לרשת, לתמחר אותה כמיטב הבנתו ולזכות לחשיפה ולקבלת משוב. ממש שתי ציפורים במשיכת מכחול אחת.
  כי מה היא מטרת האומנות אם לא יצירת הדו שיח בין היוצר לצופה דרך היצירה המשמשת כחוליה מקשרת?
  לכל מחפשי הבמה ליצירותיהם או לחילופין מחפשי היצירות, הרי לכם אתר של סחר וקנייה, דברי אומנות ויצירה וללא כל עלות ומחויבות.

  http://fleasmarket.co.il

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 31/8/10, 08:54

   http://cafe.themarker.com/video/1718752/

   דרג את התוכן:
    21 תגובות   יום רביעי, 4/8/10, 12:46

    שלום לכל הגולשים והגולשות, אני נרגשת ונפעמת לקראת השקת האתר, שיהיה בשעה טובה ומוצלחת באוויר, תוך ימים אלו ממש. החלה הספירה לאחור שממנה כבר אין חזור.
    תבואנה כל המוזות ויפתחו את כל הצ'קרות  כדי שנחגוג- בתוך שבוע את השקת האתר.

    ומה יהיה באתר?, למי שפספס את הפוסט הקודם: מדובר בזירת המסחר האולטימטיבית. יבואו כל סוחרי ואספני העתיקות, אומנים שיביאו את עבודותיהם, יבואו כל מי שרוצה להחליף דעות, רעיונות וכמובן לקנות או למכור: חפצים , סחורות ויצירות.

    לכל פריט וחפץ תוכלו למצא את הנישה המתאימה ואת קהל היעד המתאים.
    הכול נגיש וידידותי, ויזואלי והכי חשוב אקטואלי.


    ''


    כמובן שכולכם, כולם כולל כולם מוזמנים להגיע כדי לראות, להתרשם ולפרסם.
    כל אחד יכול למכור או לקנות, לפתוח דוכן שהוא בלוג אישי, לפרסם מאמרים או להציג אוספים נדירים, בעיקר ליצור סביבה מענגת למסחר. פה אין סף כניסה או דמי הרשמה- העיקר שמדובר בפריטי אומנות, אספנות או יצירה. אוסיף ואומר שאשמח לקבל ביקורות, הערות והארות שיפרו ויקדמו את האתר, למען כולנו.

    אז התאזרו בעוד קצת סבלנות, קהלת אמר: יש" לַכֹּל זְמָן, וְעֵת לַכֹּל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם"

    בינתיים אתם מוזמנים לטעימות בקבוצה שבפייס

    ואני אעדכן אתכם מיד עם עליית האתר לאוויר.

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     תמי קאלי
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין